Kwadrat przejdzie metamorfozę

Władze Gorzowa planują całkowitą odnowę „Kwadratu” przy Chrobrego. W planach jest m.in. budowa fontanny, sceny plenerowej czy strefy rekreacji. Miasto przygotowuje się do złożenia wniosku o dofinansowanie inwestycji.

Plac Nieznanego Żołnierza w Gorzowie, a dla wielu gorzowian po prostu Kwadrat przejdzie rewitalizację. Wiele razy podkreślano, że ta część miasta jest bardzo zaniedbana. Skwer przy Chrobrego jest mało atrakcyjny, a dzieci nie mają nawet porządnego miejsca do zabawy. Odmalowane dwa lata temu ławki już niszczeją. A plac zabaw? Pseudopiaskownica po prostu odstrasza i jest miejscem do załatwiania się psów.

Na szczęście jest dobra wiadomość. Władze miasta planują przebudowę Kwadratu i będą się starać uzyskać dofinansowanie w ramach ZITów na obszary zdegradowane. W tym celu zostało ogłoszone zapytanie ofertowe na opracowanie informacji do wniosku aplikacyjnego.

Zmiany, jakie zajdą przy Chrobrego już cieszą. Wyremontowane zostaną przede wszystkim chodniki i ciągi piesze na placu. Ponadto zostaną usunięte betonowe obrzeża trawników i wszelkie bariery architektoniczne.

Największą zmianą będzie jednak budowa fontanny, strefy rekreacyjnej nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych i budowa sceny plenerowej. Pojawić się mają także iluminacje świetlne, oświetlenie LED czy też nowe ławki. Jak podkreślają urzędnicy - Kwadrat ma być miejscem otwartym i przyjaznym dla wszystkih mieszkańców.

Władze miasta czekają do końca listopada na zgłoszenia firm. Następnie magistrat przygotuje wniosek o dofinansowanie, który zostanie złożony jeszcze w grudniu. Natomiast same prace na Kwadracie miałyby zostać przeprowadzone w 2017 roku. 

Teraz w RadiuGO

W Rytmie Hitów

-

ZARAZ ZAGRAMY: